Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Electrician / Echipe Electricieni in Germania (m/f)

Rheda-Wiedenbrück, Germania

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

1. Cunoști limba germană la nivel conversațional?

2. Dispui de un autovehicul pentru plecarea în Germania?

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

Clientul nostru, o societate renumită în domeniul de servicii, închiriere de personal în construcții și manufactură este în căutare de persoane cu experiență și cunoștințe de limba germană pentru angajare pe termen nedeterminat.

Vă așteptăm aplicarea la adresa de email info@europakraft.ro sau aplicați rapid prin completarea formularului de mai sus.

Beneficii

  • salarizare peste medie, de la € 2400,00 / Luna Brut plus o compensație netă de € 1000,00 la 164 ore lucrate
  • plată săptămânală a diurnei.
  • posibilitatea de a lucra ore suplimentare
  • sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori, sporuri pentru plata cazarii;
  • contract, angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei;
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare;
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii.

Responsabilitati

  • Montaj instalații electrice, cablaje, asamblare panouri electrice, cablare panouri electrice
  • Montaj sau mentenanță instalații de iluminat
  • Lucrări, întreținere, instalare și mentenanță panouri fotovoltaice (după caz)
  • Responsabilitățile variază în funcție de experiența și preferințele candidatului

Cerinte

  • minim 2 ani experiență în domeniul de activitate
  • cunostințe de nivel A2 - B1 ale limbii germane
  • flexibilitate și seriozitate
  • disponibilitate de deplasare la nivel național în Germania

Cazarea

  • este pusă la dispoziția angajatului de către angajator și se plătește din diurna plătită săptămânal
  • se caută cazări cu costuri cuprinse între € 18 ș € 25 max. pe zi cu facilități (Televiziune, Wi-Fi, Bucătărie, Duș etc.)

Detalii Suplimentare

  • se pot forma echipe de câte 2 persoane, o persoană care are mașină personală pentru deplasare în germania și o persoană care cunoaște limba germană
  • limba germană este absolut obligatorie pentru minim o persoană a echipei de electricieni

   Înainte de angajare se va ține un interviu in limba Germana cu angajatorul în care se probează cunostințele lingvistice ale candidatului. Datorită faptului că este vorba despre angajare directă , nu se pot accepta candidați fără cunostințe de conversare în limba Germana.

Aplica acum