Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Agent Postal (m/f)

München, Germania

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

1. Aveti cunostintele necesare pentru a mentine o conversatie in limba germana cu angajatorul?

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

   Clientul nostru, o companie de stat din Republica Federala Germana activa national si international in transportul de colete si corespondenta angajeaza personal pentru postul de agent postal in landul Bayern.

Va asteptam aplicarea la adresa de email info@europakraft.ro.

Beneficii

  • de la € 2000 / Luna Brut
  • sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori, sporuri pentru plata cazarii, bonusuri pentru performante;
  • remuneratie pentru concediul de odihna, remuneratie pentru craciun
  • contract, angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei;
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare;
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii.

Responsabilitati

  • conducerea autovehiculului in confort si siguranta optima pentru trasportul de colete si scrisori
  • transport de scrisori si materiale publicitare cu bicicleta
  • prezentarea la locul de munca punctual
  • comunicarea cu clientii si livrarea de colete la domiciliu

Cerinte

  • minim 1 an experienta ca sofer cat. B
  • rezistenta la efort fizic
  • cunostinte de nivel A2 - B1 ale limbii germane;

Cazarea

  • regim locuinta cu utilitati comune, destinata angajatilor companiei
  • se retrage din venit la sfarsitul lunii din salarizare (cost € 200 / Luna).

   Inainte de angajare se tine un interviu in limba Germana cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului. Datorita faptului ca este vorba despre rute interne nu se pot accepta candidati fara cunostinte de limba Germana.

Aplica acum